Nowe trepki do szurania – Adidas Response Stability 4

Przyszła pora na zmianę obuwia. Od jakiegoś czasu po szuraniu czułem bardzo mocno stawy skokowe, oczywiście powodem może być moja waga, brak odpowiednich treningów itd. Powodem mogły być też buty. Nadarzyła się okazja aby je zmienić dlatego skorzystałem. Testujemy Adidas Response Stability 4.

IMG_0336


Nigdy nie robiłem sobie profesjonalnych testów mojego biegania, jak układam stopę, jak powinienem itd. Patrząc po „ścieralności” moich butów, i tego jak to czuje, biegam na piętę z przejawem do supinacji. W czasie biegu czułem jednak, że stopy uciekają do środka i szczególnie przy dłuższych biegasz ewidentnie pronują. Nie ma w Kielcach niestety miejsca gdzie sprawdził by to fachowiec, dlatego metodą prób i błędów będę królikiem doświadczalnym.

Do tej pory szurałem w Decathlonowych butach kupionych za niecałą stówkę, Kalenji Eliofeet i szczerze byłem z nich zadowolony niezmiernie. Może dlatego, że były (są) to moje pierwsze buty biegowe (poprzednio szurałem w butach do piłki ręcznej:). Wygodne, chłodne, jednak chyba bez większych amortyzacji i tego typu pierdółek, dlatego być może dla gościa mojej wagi nie najlepsze.  IMG_0344

IMG_0346

Tak jak pisałem, nadarzyła się okazja i wszedłem w posiadanie butów Adidas Response Stability 4. Na pierwszy rzut oka pozytywnie. Bardziej masywne niż te dotychczasowe, z wyraźnym wsparciem pod piętę. No i przeznaczone dla pronatorów, czyli takich ludzików, co to nogi krzywią do środka i stopa dzięki temu też skrzywiona szura o asfalt. Czyli tak jak u mnie – tak mi się wydaje:) IMG_0337

Według zapewnień producenta wkładka zastosowana w środku samodzielnie dostosowuje się do kształtu stopy. Dodatkowo zastosowano tam takie cuda:

  • Adiprene – elastyczny materiał, który wpływa na polepszenie amortyzacji w bucie. umieszczony jest w tylnej części buta co powoduję zwiększenie amortyzacji pięty.
  • Formotion system ruchomej podeszwy w tylnej części buta. pozwala na bardziej naturalne ułożenie stopy w bucie. System wpływa na zmniejszenie pronacji, zapewnia szybszą adaptację się buta do podłoża, zmniejsza obciążenie stawów skokowych, kolanowych oraz biodrowych w czasie długotrwałego treningu, co pozwala na bardziej naturalny bieg oraz pozwala na  lepsze lądowanie przy każdym kroku biegowym.
  • AdiWEAR to system wzmocnionej gumy w podeszwie, która jest bardziej odporna na ścieranie.
  • Torsion system –  wspiera stopę w jej naturalnych ruchach skrętnych i pomaga w odpowiednim dopasowaniu buta do podłoża. Umożliwia niezależne ruchy przedniej jak i tylnej części stopy. Zapewnia odpowiednie wsparcie dla stopy.
  • Blown Rubber – bardzo lekka guma, która charakteryzuję się wysokim stopniem amortyzacji. Wtłoczone w nią pęcherzyki powietrza powodują zmniejszenie wagi (?) i poprawienie komfortu podczas biegania.

IMG_0341

To by było na tyle cudów zawartych w zwykłych wydawało by się butach:) Jak radzą sobie podczas tego do czego zostały stworzone?

Przez pierwszy kilometr, mimo, że biegłem po asfalcie czułem się jak w lesie:) mięciutko, cudownie. Absolutnie zero porównania do poprzednich. Później nogi się oczywiście przyzwyczaiły i takiej różnicy już nie odczuwałem. Pojawiły się dziwne skurcze w zewnętrznych częściach stóp. Tak mniej więcej po środku i na zewnątrz. Nie wiem czym spowodowane, może tym, że rzeczywiście but ewidentnie „trzyma” od środka i nie pozwala się stopie zsuwać do wewnątrz, a co za tym idzie obciąża się bardziej (może nie bardziej, ale tak jak powinno – jednak ja koślawiłem wcześniej nogi i stąd skurcze) zewnętrzną stronę. To też przestało przeszkadzać, albo się rozbiegało po około 2 – 3 km. Noga się przyzwyczaiła i było dalej super. Biegłem w większości po mokrym asfalcie, jednak but nie „przyklejał się” do podłoża (co w poprzednich się zdarzało). Mimo, że buty wyglądają na zdecydowanie większe i masywniejsze od Kalenji to nie przeszkadzają na nogach, wiadomo początek dziwny, później już bez przeszkód. Wrażenia ogólne super!

IMG_0338

Dla miłośników ultranowoczesnych technologii satelitarnych producent też przygotował niespodziankę:) Obuwie można wykorzystywać z technologią MiCoach. W środku lewego buta jest miejsce do zainstalowania nadajnika GPS. Później na komputerze widzimy wszystko, co jak i gdzie biegliśmy. Z tego nie korzystałem, bo takowego nadajnika nie mam i mieć chyba nie będę miał. Aplikacje w smartfonie wystarczają mi zupełnie.

IMG_0343

tu montujemy nadajnik GPS

Podsumowując – buty bardzo udane, choć pewnie więcej będę mógł powiedzieć jak przebiegnę w nich trochę więcej niż marne 10km. Ale pierwsze wrażenie na pewno pozytywne. Ceny w sklepach różne, od ponad 400 zł do 250 zł w promocji.

Author: szuracz

Share This Post On

2 komentarze

  1. Pawle i jak na tą chwile zachowują się butki?, też mam delikatna pronację i zasatanawiam sie nad ich zakupem.

    Post a Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. Niespodzianka od Reebok’a | szuranie.pl - […] testowo w osiedle, wrażenia? But leciutki, w porównaniu do moich Adidasów ( o takich - http://www.szuranie.pl/nowe-trepki-do-szurania-adidas-response-stability-4/ ), może nawet bardzo leciutki.…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.