Rozgrzewka z Timex’em

timexJak wiecie w najbliższą niedziele kończymy oficjalnie pierwszą Misję Połówka. Szuranie.pl będzie miało reprezentanta w Półmaratonie Warszawskim, na jakieś piorunujące wyniki i zaskakujące miejsca oczywiście nie liczę, a samą imprezę traktuję przygodowo z nastawieniem na fajną zabawę i ukończenie jej w zdrowiu. Tak w zdrowiu i ogólnym zadowoleniu przede wszystkim. Aby tak było, mimo tego co wygadywałem jakiś czas temu w pewnej telewizji (o TUTAJ), przyłączę się z wielką chęcią do wspólnej rozgrzewki przed biegiem. Zawsze tak jakoś jest, że to co samemu wydaje się głupie i bezsensowne, robione w grupie wydaje się nie najgorsze. Tym bardziej, jeśli „szeryfem” jest ktoś, kto coś tam w życiu przebiegł…:) Rozgrzewkę organizuje Timex.


Poprowadzi ją trener biegaczy amatorów – Mateusz Jasiński.  Rozgrzewka stanowi jeden z elementów, które przyśpieszają wdrażanie organizmu do pracy fizycznej. Polega ona na poprzedzeniu właściwego wysiłku krótkotrwałą pracą mięśniową, która natężeniem i charakterem jest zbliżona do mającego nastąpić wydatku energetycznego. Po rozgrzewce nasz organizm pracuje efektywniej – serce bije szybciej i wydajniej, w płucach wzrasta pobór tlenu, zwiększając jego transport do pracujących mięśni, co w efekcie generuje większą moc. Rozgrzewka przygotowuje nas do zaplanowanego wysiłku i zapobiega kontuzjom, mówi Mateusz Jasiński, biegacz, trener i popularyzator zdrowego stylu życia.

Timex to wiodący producent zegarków wysokiej jakości. W 1986 r. Timex Ironman Triathlon był pierwszym zaawansowanym zegarkiem sportowym wprowadzonym na rynek. Szybko stał się najchętniej kupowanym zegarkiem sportowym na świecie i od dwóch dekad pozostaje na pierwszym miejscu w tej kategorii. Zegarki Ironman cieszą się popularnością zarówno wśród sportowców amatorów, jak i zawodowców. Od roku 2005 Timex jest Oficjalnym Sponsorem Pomiaru Czasu Maratonu Warszawskiego. 

– Zaangażowanie w sport doskonale wpisuje się w naszą strategię promocji aktywnego stylu życia, a dobra marka Maratonu Warszawskiego gwarantuje powodzenie naszego wspólnego przedsięwzięcia. W ramach współpracy w tym roku organizujemy rozgrzewkę dla wszystkich osób zainteresowanych dbałością o swoją kondycję oraz mądrym treningiem” – mówi Paweł Sawicki z firmy Timex Group Polska.

Prowadzący rozgrzewkę – Mateusz Jasiński to aktywny biegacz, osoba popularyzująca bieganie jako styl życia (facebook.com/mateuszjasinskibieganie), trener biegaczy amatorów, korporacyjnych grup sportowych oraz celebrytów. Na co dzień prowadzi serwisy o zdrowym trybie życia takie jak treningbiegacza.plrun-log.com. Bloger portalu Na Temat. Serwis treningbiegacza.pl jest Partnerem Medialnym  8. Półmaratonu Warszawskiego.

Timex _Półmaraton_Warszawski_zaproszenie

Author: szuracz

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.