Zrobię to w Wiedniu!

wieden_ulicaJakiś czas temu podjąłem decyzję, że spróbuje. Powalczę i postaram się przygotować do pokonania magicznych dla mnie 42 km. Z różnych względów wybrałem środek kwietnia. W tym okresie był Orlen Maraton. Następnie zmieniono jego datę na ten sam dzień co maraton w Łodzi. Zacząłem szukać, czytać, przeglądać i pytać. Gdzie lepiej zadebiutować? W grudniu na 90% byłem zdecydowany na Łódź, no bo w Warszawie to jednak kiedyś bym chciał MW ukończyć z metą na Narodowym. Czyli Łódź. Żyłem w takiej świadomości ładnych kilka dni przygotowując się cały czas i wykonując systematycznie plan nakreślony w Endomondo:)

Tymczasem na facebooku pojawił się wpis Rafała –

wieden_fb1

No i się zaczęło, myślenie, kombinowanie. Termin ten sam do jakiego przygotowuje się od 8 tygodni. Szybki telefon do znajomego z propozycją takiego startu, jeszcze szybszy do żony. W sumie ani tu, ani tu nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi, ale co tam. Odpisałem…

wieden_fb2

No i cała droga (jechałem akurat do Warszawy) minęła w mocnych rozmyślaniach, czy to aby dobry pomysł. W sumie do tej pory tego nie wiem, ale wiem jedno. Teraz to już nie ma lipy:) Nie można odpulać, nie można zawieźć (Rafała – bo to prezent od niego, no i samego siebie), nie można dać tyłka. Nogi za pas i mocne przygotowania należy dopciągnąć do końca.

Tak zadebiutuje w Wiedniu. Czy się uda osiągnąć metę i wbiec na czerwony(żółty) dywan?

Trzymajcie kciuki!

Author: szuracz

Share This Post On

3 komentarze

 1. Świetna sprawa taki start, też przygotowuję się do mojego pierwszego maratonu.

  Gdyby jakieś wypadki (czego nie życzę) uniemożliwiły start w kwietniu to przypominam, że Cracovia Maraton odbywa się 18 maja.
  Powietrze późną wiosną nie jest takie złe w Krakowie.

  Post a Reply
 2. GRUBO! Debiut marzenie. Zawsze zastanawiały mnie aspekty finansowe takiego przedsięwzięcia. Już nawet nie samo wpisowe, ale koszty dojazdu i pobytu. Gdyby nie była to zbytnia ingerencja w Twoje życie prywatne to napisz w relacjach, które na pewno będziesz zamieszczał na szuraniu, ile mniej więcej trzeba zainwestować.

  Jedziesz sam czy wyprawa rodzinna, połączona ze zwiedzaniem?

  Post a Reply
 3. Już chyba samo wpisowe na taki Maraton jest sporo wyższe niż w Polskich zawodach. A do tego jeszcze dojazd i zakwaterowanie. No też jestem ciekaw jakiegoś podsumowania finansowego

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.