Biegaczu – sprawdź swoje serducho!

runforyourheart-1Jakiś czas temu podczas przyjemnego niedzielnego długiego wybiegania i jeszcze dłuższych „szuraczy rozmów” dowiedziałem się (sam tego nie sprawdzałem wcześniej), od mojego przyjaciela Piotrka (zwanego czasami Bamboshem), że nie ma w Kielcach i okolicach możliwości sprawdzenia swojego organizmu u jakiegoś dobrej klasy fachowca, który stwierdzi: Tak Panie X może Pan biegać, lub powie…ma pan problemy z serduchem, lepiej jakby Pan zajął się szachami, ale nie wyczynowo. Czyli jednym zdaniem, nie można w naszym mieście zrobić kompleksowych badań dla ludzi aktywnych powyżej 21 roku życia. Poniżej tego wieku można, bo okazuje się, że dla nas staruchów:) trzeba mieć już inne uprawnienia. Tak w skrócie to wyglądało. Na szczęście to już przeszłość!

Temat zainteresował mnie do tego stopnia, że postanowiłem poszukać czy nie da się czegoś w tym temacie zrobić, bo to rzeczywiście ważna rzecz, a biorąc pod uwagę, że nasze żony, mamy, babcie słyszą w mediach tylko te złe rzeczy dotyczące biegania, fajnie było by mieć „podkładkę”, że jestem zdrów jak ryba i mogę latać po chodnikach:) To raz, a dwa, że coraz częściej organizatorzy dużych imprez (np. we Francji) wymagają zaświadczenia od lekarza o tym, że „pacjent zdrowy – może biegać”.

Szybciutko okazało się, że w Artimedzie też czują ten sam klimat:) Udało się porozmawiać z bardzo konkretnymi osobami i zaciekawić tematem. Reakcja była prawie błyskawiczna i tak oto…została otwarta Poradnia Medycyny Sportowej. Miejsce dostępne absolutnie dla wszystkich osób, młodszych oraz co dla nas najważniejsze także tych starszych (po 21 roku życia).

Pewnie uznacie, że to nachalna reklama, ale moim zdaniem to świetna sprawa, która może przynieść tylko i wyłącznie korzyści Nam szuraczom czy tam biegaczom. Zwał jak zwał.

W ARTIMEDZIE mówią – Postanowiliśmy uruchomić poradnię dla osób bez względu na wiek, dyscyplinę sportu czy stopień zaawansowania. Wykonujemy wszystkie badania w jednym miejscu na co pozwala nam ogromny zakres działalności przychodni ARTIMED (31 poradni specjalistycznych). Współpracujemy z jedynym w województwie specjalistą medycyny sportowej lek. med. Jackiem Wiadernym, który na co dzień jest ordynatorem oddziału rehabilitacji Szpitala w Czarnieckiej Górze, zakupiliśmy sprzęt do wykonywania prób wysiłkowych, które pod okiem specjalizujących się kardiologów z Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach są zawsze rzetelnie opisywane. Badania medycyny sportowej to także okuliści, laryngolodzy, badania laboratoryjne to także w niektórych dyscyplinach konsultacje neurologiczne, prześwietlenia czy spirometria – mówi Hanka Bilińska zastępca dyrektora ds. handlowych w ARTIMED.

Ja byłem, zrobiłem co trzeba, połaziłem na bieżni z poprzyczepianymi do klatki piersiowej kabelkami (uwaga do panów…trzeba ogolić klatę:))). Panowie lekarze z mozołem w czasie naszego wysiłku przyglądają podskakujacym na monitorach wykresom i później wydają „wyrok”. Wszystko odbywa się w fajnej, miłej i wesołej atmosferze – nie ma się czego czepić. No i najważniejsze…ceny.

Ceny jak najbardziej nasze, kieleckie. Nie takie jak w Warszawie:) Próba wysiłkowa czyli dokładna kontrola zachowania naszego serducha podczas zwiększającego się wysiłku kosztuje 100 zł, kompleksowy „przegląd” w skład którego wchodzą także m.in. badania krwi, badania fizykalne, ortopedyczne, laryngologiczne i wszystkie inne kosztuje 225 zł.

Wszystko co potrzebne znajduje się TUTAJ, a na wizytę można się umówić dzwoniąc normalnie do rejestracji (lub przychodząc osobiście).

Przychodnia Artimed znajduje się przy ulicy Paderewskiego (budynek CitiPark).

Jeśli będziecie, skorzystacie – dajcie znać jak było, czy macie uwagi, czy wręcz przeciwnie. Przekażemy dalej tak aby to miejsce było „idealne” dla nas biegaczy!

artimed

Author: szuracz

Share This Post On

5 komentarzy

 1. Sorry, ale moim zdaniem jest to kolejna metoda na wyciskanie kasy z naiwnych biegaczy. Próbę wysiłkową oraz echo serca zrobisz w każdej lepszej poradni kardiologicznej – czas oczekiwania max 2-3 miesiące. Podstawowe badania laboratoryjne może zlecić Ci każdy lekarz, nawet rodzinny. Jeżeli coś nie będzie w normie – za te bardziej specjalistyczne, które postanowisz zrobić prywatnie wyjdzie Ci nie więcej niż 40-50 zł. Do okulisty dostaniesz się praktycznie w dniu rejestracji – nie potrzebujesz nawet skierowania. Konsultacje o charakterze fizykalnym i ortopedycznym zapewni Ci dobry fizjoterapeuta – czas oczekiwania nie dłużej niż miesiąc.
  Wystarczy odrobina zaradności i orientacji w środowisku medycznym, a można zaoszczędzić sporo kasy.
  Pozdrawiam

  Post a Reply
  • Fizoterapeuta nie jest lekarzem więc średnio mi zalatwi konsultację ortopedyczną i rehabilitacyjną…

   Post a Reply
 2. Panie Anonim, dobry fizjoterapeuta i doświadczony rehabilitant niejednokrotnie są „lepsi” od niejednego lekarza; Mnie przed amputacją nogi uratował mnie nie światowej sławy specjalista, ale doskonały RADIOLOG!!! b.s.

  Post a Reply
 3. Wątek sponsorowany, nie ma co sie poniecać.

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.